دانلود مقاله ارزیابی سطوح شیبدار قسمتی از تپه ها

چكيده:
زمين لغزش از بلاياي طبيعي است كه خسارات قابل توجهي در كشورهاي مختلف دنيا و از جمله در كشور ما به جاي گذاشته است. هر ساله زمين لغزش ها در بسياري از مناطق دنيا، بويژه در كشورهاي كوهستاني، زمين لغزش هاي (Land Slide) بسياري روي مي دهد كه پيامدهاي آن، خسارات جاني و مالي زيادي است.
طرح راهبردي ارزيابي پايداري سطوح شيبدار تپه هاي زيبا شهر گرگان با هدف شناخت عوامل مؤثر بر ناپايداري ترانشه هاي منطقه مورد بحث، بستري را جهت ارائه راهكارهاي پايدار سازي ارائه مي نمايد.  بدين منظور ساختارهاي زمين‌شناسي و ژئوتكنيكي گستره طرح مورد مطالعه قرار گرفت.
بمنظور پيش بيني دقيق تر سطح گسيختگي و ارائه راهكارهاي مناسب پايدار سازي، آناليزهاي متعددي توسط نرم‌افزار عددي  PLAXIS بر روي مقاطع مشخص شده انجام گرفته است. با توجه به نتايج اين تحليلها و با درنظرگرفتن امكانات موجود اجرايي در محل، راهكارهاي زير جهت پايدارسازي ترانشه پيشنهاد مي‌گردد.
- در دامنه مشرف به شيب شيروانيها زهكشهاي سطحي براي جمع‌آوري و هدايت آبهاي ناشي از بارندگي به بيرون از حريم شيبها احداث شوند.
- كاهش زاويه شيب و ايجاد برم با عرض و شيب مناسب در ترانشه ها و نظارت مداوم بر برمهاي ايجاد‌شده از طريق جمع‌آوري واريزه‌ها به طور مرتب از روي برمها و هدايت آبهاي ناشي از بارندگي از روي دامنه و برمها به محلهاي مناسب.
- شيب بندي و شيار بندي اطراف بنحوي اجرا شود كه از تجمع و نفوذ آبهاي سطحي به زير پي ساختمانهاي موجود جلوگيري شده و در موارديكه احتمال نفوذ آب از بالادست وجود دارد با طرح زهكشهاي مناسب، از نفوذ و تجمع آب در محدوده زير پي و اطراف بناها جلوگيري شود.

50 صفحه مرتب شده


پرداخت و دانلود

فایل مورد نظر را به محض پرداخت همین حالا می توانید دانلود کنید ، پرداخت اینترنتی توسط تمام کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.
درگاه بانک

بانک ملت
مبلغ قابل پرداخت 1,400 تومان

تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
پس از پرداخت و تکمیل مراحل خرید لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
برای پرداخت نیاز به شماره کارت بانک (شماره ی 16 رقمی روی کارت)، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ انقضا دارید که همه آنها به جز رمز دوم، روی کارت شما حک شده است. رمز دوم کارت خود را می توانید از شعبه یا دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

تمامی حقوق معنوی برای سایت محفوظ می باشد.
تماس باما
خروجی اخرین مطالب