دانلود ‍‍پاورپوینت فراصوت وفروصوت

مقدمه :

 تفاوت امواج صوتی با ماورای صوتی در فرکانس آنهاست. فرکانس امواج ماورای صوتی بالاتر است و گوش انسان قادر به شنيدن آن نيست. برای تبديل آن لازم است توسط يک ميکروفون حساس به اين امواج آنها را ضبط کرد و سپس سرعت پخش آنها را کم کرد. نرم افزارهايی هم برای اين کار مجود دارد. مثل goldwave يا حتي sound recorder در خود ويندوز اين كار را مي‌كند.
نگاهي به نقش صوت در جهان درون
«و در ابتدا کلمه بود. و خداوند جهان را از کلمه آفريد و از صوتي ويژه خلق کرد. آوايي مقدس، که آهنگ جهان بود و جهان، هم‌آهنگ با آهنگ کلمه بود و همه چيز موزون مي‌نمود. و جز آواي کلمه چيزي به گوش نمي‌رسيد. همه هستي و هست، با صوت کلمه به رقص آمد و هم‌آوا گشت و بي‌وقفه کلمه را مي‌خواند...».
اصوات، جهان ما را در برگرفته‌اند و اين در حالي ‌است که اغلب ما نسبت به مفهوم آنها و تأثيري که بر ابعاد باطني ما دارند بي‌توجهيم. جهان ما، جهان اصوات است و لازم است اکنون که در حال تجربه اين جهان و کيفيت‌هاي آن هستيم، مفهوم و معناي اصوات اين جهان را هرچه کامل‌تر شناخته و الگوهاي بنيادين آن را درک کنيم. البته چنين کاري براي انسان اين عصر، بسيار دشوارتر از روزگاران کهن است چرا که از حدود سه قرن پيش با شروع انقلاب صنعتي، زمين، آرامش طبيعي خود را از دست داد و همه‌ جا پُر شد از همهمه و سر و صداي در هم و آشفته ناشي از کارکرد ماشين‌ها و دستگاه‌هاي صنعتي. اين‌گونه بود که ما از صداهاي طبيعي جهان به‌دور افتاديم و ذهن ما توجه به مفهوم نهفته در اصوات را در پس شلوغي‌ها و آشفتگي‌ها ناديده گرفت و به فراموشي سپرد. اکنون حتي زيرِ درياها نيز پُر از سر و صداست. اين در حالي ‌است که در روزگاران قديم، تنها صداهايي که در زمين طنين‌انداز مي‌شد، اصوات برخاسته از دل طبيعت بودند، صداهايي که در پسِ هريک، معنا، مفهوم و انرژي خاصي نهفته بود. به‌همين دليل نيز تأثيرات باطني اصوات طبيعت از دوران کهن براي انسان، شناخته شده بود.
به‌طور کلي بايد گفت که آنچه عموماً در مورد اصوات مي‌شناسيم و تجربه مي‌کنيم، تنها بخش کوچکي ‌است از اصواتي که در جهان وجود دارد. امواج «فراصوت»(1) و «فروصوت»(2) نمونه‌هايي از اين اصوات‌اند. ما مستقيماً توانايي دريافت چنين اصواتي را نداريم ولي موجوداتي در زمين وجود دارند که اين صداها را مي‌شنوند و از طريق آنها با همديگر و با محيط پيرامون خود ارتباط برقرار مي‌کنند (نمونه آشنايي از اين موجودات، دلفين‌ها و خفاش‌ها هستند). در واقع بايد گفت که محيط طبيعي زمين ممّلو از چنين اصواتي‌ است که هر يک، نشانه‌ها و مفاهيم خاصي را در دل دارد. به‌عنوان مثال، شواهد و مطالعات علمي چند سال اخير حاکي از آن است که پديده‌هايي نظير شفق‌هاي قطبي (نورهاي شمالي) و يا حتي زمين‌لرزه، هر يک الگوي فروصوتي خاص خود را دارند و برخي از گونه‌هاي حيوانات، قادر به تشخيص اين الگوها هستند.

تعداد اسلاید 14


پرداخت و دانلود

فایل مورد نظر را به محض پرداخت همین حالا می توانید دانلود کنید ، پرداخت اینترنتی توسط تمام کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.
درگاه بانک

بانک ملت
مبلغ قابل پرداخت 500 تومان

تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
پس از پرداخت و تکمیل مراحل خرید لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
برای پرداخت نیاز به شماره کارت بانک (شماره ی 16 رقمی روی کارت)، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ انقضا دارید که همه آنها به جز رمز دوم، روی کارت شما حک شده است. رمز دوم کارت خود را می توانید از شعبه یا دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

تمامی حقوق معنوی برای سایت محفوظ می باشد.
تماس باما
خروجی اخرین مطالب